niedziela, 24 kwietnia 2011

Fashion scandals

Świat mody nie stroni od skandali. Ten rok zaczął się wyjątkowo wybuchowo. Afera związana z odejściem Carine Roitfeld z francuskiego "Vogue'a" jeszcze nie ucichła, a chwile potem dowiedzieliśmy się o skandalu wywołanego przez genialnego Johna Galliano. Zawsze podziwiałam go jako kreatora, a jego projekty dla Diora zawsze miały szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiałam go za to, że nie jest banalny, intryguje i ma własny styl. Jednak po skandalu jaki wywołał i jego nieludzkich wypowiedziach o żydach stracił w moich oczach. Dior zwolnił Galliano (nad czym strasznie ubolewam, Dior bez niego to już nie to samo) a on sam został wysłany na odwyk. Cóż inaczej nie mogło się skończyć, jednak mam cichą nadzieję, że to nieostatni raz kiedy o nim słyszymy. 
Jednak ten rok zaskoczył nas jeszcze czymś. Ikony stylu to już nie byle gwiazdki z LA, ale bloggerzy, insiderzy, ludzie z branży, modelki. To oni inspirują tłumy, a nawet stają się muzami pierwszorzędnych projektantów. 
Tak więc mamy dopiero marzec, a w świecie mody, aż wrze. Czekamy na więcej!
P.S. Na koniec chciałabym jeszcze polecić blog Dominiki http://mynameislilo.blogspot.com/ którym bardzo mi się podoba ;* 

1 komentarz:

  1. Lara Stone. Moja była dziewczyna.

    M.

    OdpowiedzUsuń