niedziela, 9 stycznia 2011

KARL WHO?

" I love fashion and the evolution of time " - Karl Lagerfeld


Karl Lagerfeld jest najprawdopodobniej największym kreatorem mody. Jego kucyk, wachlarz i okulary niepodważalnie przeszły do historii mody. To co sobą reprezentuje, czyli niesamowita pasja i doświadczenie idelanie współgra z jego stylem. Białe koszule od Hilditch&Key, biżuteria Chrome Hearts i garnitury od Dior Homme podkreślają jego niesamowitą osobę.


Oprócz swojej pracy dla Chanel, od 1998 roku, Lagerfeld prowadzi również swoją markę, Lagerfeld Gallery. Urodzony w Hamburg w 1938 roku, ale gdy miał 14 lat przeniósł się do Paryża. Kiedy miał zaledwie 17 lat dostał swoją pierwszą prace u Pierra Balmain, ale po trzech latach przeniósł się do Jeana Patou.  Mimo obiecującego początku, Lagerfeld nie zdecydował się na założenie własnego domu mody, ale zamiast tego postanowił rozpocząć karierę jako niezależny projektant.


W latach 1963-83 i 1992-97 Lagerfeld projektował dla Chloe. W 1965, zaczął pracować również dla Fendi, co zresztą czyni do dzisiaj. Zaś w 1983, został wybrany na dyrektora artystycznego w domu mody Chanel. W 1984 roku nastąpił przełom dla Lagerfeld Gallery, które nie proponowało już jedynie kolekcji ready-to-wear, ale fotografie (Karl często sam robi zdjęcia do kampanii reklamowych), książki, perfumy, sztukę i magazyny. 


Lagefreld kontynuując bycie dyrektorem artystycznym postanowił stworzyć z Chanel modowe imperium XXI wieku. Co zresztą mu się udało ;> 

Kampania Chanel Spring 2011, Freja Beha Erichsen, Baptiste Giabiconi, Stella Tennant


+ legendarna reklama Chanel z 2005 roku z Nicole Kidman

1 komentarz:

  1. Ten zapach przyprawia mnie o mdłości, a Lagerfeld jest mistrzem mody.

    Matt.

    OdpowiedzUsuń