czwartek, 18 sierpnia 2011

Domenico Dolce & Stefano Gabbana" We are creative, both in a diffrent way. We complete each other." 

Dolce&Gabbana to modowy odpowiednik Viagry: pulsujące życia Włoskiego stylu. Kombinacja perfekcjonizmu Dolce i teatralnych stylizacji Gabbany stworzyły ponadczasową i wpływową markę, która niezaprzeczalnie jest jedną z obsesji świata.

Pochodzący z rodziny krawców Domenico Dolce urodził się w Palermo w 1958 roku. W wieku 7 lat ojciec nauczył go szyć. Stefano Gabbana urodził się w 1962 roku w Mediolanie  jako syn drukarza. 

Sycylia była miejscem ich pierwszego spotkania, jak zarówno miejscem  gdzie ukształtowały się ich upodobania dotyczące stylu. Typowa sycylijska dziewczyna noszącą czarne pończochy, koronkowe sukienki, chusty na głowie, latynoska kusicielka uwielbiająca gorsety, wysokie obcasy i bieliznę noszoną jako wierzchnie ubraniu jak i styl sycylijskiego gangstera odzianego w prążkowane garnitury i cwaniackie nakrycie głowy. Te właśnie sprzeczające się style - masculine/feminine, soft/hard, innocent/corruption - sprawiły, że D&G jest takie ciekawe i ekscytujące. 


Założona w 1985 roku marka kontynuowała hołd  stosunku do włoskiego stylu. Ich wielką inspiracją od zawsze były legendy kina włoskiego takie jak Fellini, Rossellini, Anna Magnani lub Sophia Loren.


Swoją dwudziestą rocznicę obchodzili w 2005 roku będąc projektantami od ponad ćwierć wieku. Z królestwa do którego należy również młodsza linia D&G, ubrania dla dzieci, bielizna, zegarki, perfumy, akcesoria, linia kosmetyczna i globalna dystrybucja poprzez ich butiki, Dolce&Gabbana stworzyli niezaprzeczalne imprerium włoskiego stylu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz