sobota, 9 października 2010

"PICTURE ME"

W amerykańskich kinach można już oglądać kontrowersyjny film "Picture Me" współreżyserowany przez byłą modelkę, Sarę Ziff. Czy zatrzęsie on światem mody?
27 – letnia Sara Ziff jest byłą modelką, która w obawie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne zrezygnowała z kariery. W obrazie "Picture Me" mamy okazję przyjrzeć się kilkuletniej karierze modelek. Historie opowiedziane w filmie są jednak bardzo szokujące. Modelki, które chciałby dość na szczyt nie mogły m.in. jeść więcej niż jedno ciastko ryżowe na dzień, albo maczały waciki w sokach i połykają je, aby zabić uczucie głodu. Modelki wspominają również o wykorzystywaniu seksualnym, przedmiotowym traktowaniu i narażaniu na utratę zdrowia.


I tak więc zmagam się z moim wielkim marzeniem bycia modelką. Raz myślę, że to jest fantastyczne, to całe robienie kariery, pokazy i sesje, a za drugim razem dopada mnie taki zwiastun przerażającego filmu pełnego szczerych wyznać i emocji. Dziewczyny głodzą się, robią inne głupie rzeczy z myślą, że i tak zawsze gdzieś będzie inna lepsza,młodsza i szczuplejsza modelka. Myślę, że jednak nigdy nie dowiemy się jak wygląda modeling zza kulis.
Pewnie kiedyś będę żałować, że nie wykorzystałam tego co mam by zabłysnąć na pokazie, albo będę żałować, ze to zrobiłam. Skończę gdzieś dawno zapomniana z zaburzeniami odżywiania i urazami psychiki.
I tak też będę tkwić gdzieś pośrodku z szarganymi myślami co jest lepsze.

Sonia

P.S. Moi drodzy, będę pisać TYLKO o modzie. Najbardziej mnie to fascynuje.

3 komentarze:

 1. Wybierz, albo wchodzisz w to, albo rezygnuj ! Szkoda nerwów na takie wahania :) Uda Ci się, walcz o marzenia.

  Matt

  OdpowiedzUsuń
 2. W Polsce nigdy nie będzie tego filmu w kinach, bo rynek mody w polsce jest ZEROWY w porównaniu z holywoodzkim, co za tym idzie, nikogo takie filmy nie obchodzą, a jak obchodzą, to jeszcze bardziej zrażają do zawodu modelki.

  PozdroMastershoping

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj nie zgodzę się z Tobą. Modelki mamy dobre, nawet bardzo, a projektantów zdolnych. Po prostu nie minęło jeszcze tyle czasu, żeby polski rynek mody, faktycznie dorównywał zagranicznemu. Wszystko przyjdzie z czasem.
  Pozdrawiam, Sonia

  OdpowiedzUsuń