niedziela, 24 października 2010

Street fashion- models

Coraz więcej widać, że ludzie przykładają się do swojego wyglądu. Wychodzą na ulice prezentując swój własny styl. Moim zdaniem takie właśnie osoby kreują i tworzą modę. Wyznaczają trendy i nie boją się poszaleć i stworzyć coś zupełnie nowego. Lubimy się pokazywać, skupiać na sobie uwagę. Sprawiać byśmy zawładnęli myślami i wyobrażeniami innych, byśmy byli dla nich autorytetem. By naśladowali nas krok po kroku, chłonąc najmniejszy szczegół naszego wizerunku.
Widać ,że ludzie chcą prześcignąć się w kreatywności. Zdobyć szacunek innych. Prezentować się czymś innym, czymś szczególnym. Być rozpoznawalnym i cenionym, zarówno za styl i charakter.

Dobrym przykładem są modelki. Osoby bardzo blisko związane z modą i tym otoczeniem. Spotykają się z stylistami, fotografami i projektami, gdzie każda z tych osób prezentuje się inaczej. Mają wiele pomysłów, tryskają kreatywnością. Niektóre modelki potrafią to wykorzystać, wychwytać i prywatnie ubrać się nader kreatywnie. Pokazują wtedy swoją osobowość,a nie tylko piękno zewnętrzne. Uwielbiają mącić nam w głowach. Coraz więcej modelek pokazują swoje mocne strony poza wyglądem. Niektóre projektują, tworzą własne marki, łapią się ważnych projektów oraz udzielają charytatywnie. Dobrym przykładem na to jest Natalia Vodianova, która z totalnej dziury w mroźnej Rosji, zdobyła sam szczyt ciężką pracą i ciągłym podnoszeniem sobie poprzeczki. Teraz jej nazwisko to  już marka. Zapraszana jest na przeróżne uroczystości czy bale by reprezentować swój kraj. Wiele osób myśli, że modelki (przepraszam) zdobyły karierę swoją dupą i choć nie wykluczam wcale takiej opcji, bo teraz wszystko tak działa, to nie możemy zapominać o niesamowitych wyjątkach czyli modelkach, które po prostu urodziły się by lśnić i zachwycać.
Poza tym myślę, że to właśnie one tworzą prawdziwą uliczną modę. Pokazują nam to co najlepsze i uczą jak to łączyć.

Olga Sherer

Dorothea Barth Jorgensen & Anna de Rijk

Freje Beha Erichsen

Frida Gustavsson
JAC

Jaquelyn Jablonski

Karlie Kloss

Karmen Pedaru

Liu Wen

Magdalena Frąckowiak

Natasha Poly

 Sasha Pivavorova


Skye Stracke

Frida Gustavsson

Dree Hemingway

Lily Donaldson


2 komentarze: