poniedziałek, 12 kwietnia 2010

New cannon of the beauty- Lara Stone

Szerokie biodra, większe biusty, okrąglejsze kształty. To nowy ideał piękna, który odważnie wkroczył na wybiegi pokazów mody. To bardzo ważne wydarzenie. Przez ponad 20 lat synonimem urody były kruche anorektyczki.
Wszystko zaczęło się gdy dwadzieścia lat temu Corinne Day zrobiła zdjęcia młodziutkiej Kate Moss. Żadna modelka nie zrobiła tak zawrotnej kariery. Dopiero Lara Stone odmieniła świat mody. Wywołała rewolucję, stojąc na czele sił przeciw chudości. Carine Roitfeld poświęciła jej cały numer francuskiego VOGUE'a, a Karl Lagerfeld zachwyca się: "Wreszcie mamy dziewczynę naszych czasów". Ten sam Lagerfeld, który twierdził, że nie da się uszyć dobrych ubrań w rozmiarze powyżej 36.
Ta 26 letnia Holenderka o nieprzyzwoitym jak na modelkę rozmiarze biustu, 70D, wprowadziła nowy kanon piękna. Uwiodła nas swoją szpara między zębami i bezczelnym grymasem twarzy. Złamała priorytety panujące w świecie mody.

Teraz kobiety czują się pewniejsze. Szczególnie te w większych rozmiarach. Nie czują też presji, żeby zbliżyć się do obowiązujących rozmiarów i trendów. Świat zatęsknił za idealnymi wymiarami 96-60-90 rodem z poczatku lat 90'.
O promowanie anoreksji oskarża się świat mody, kino i telewizją. Dla młodych dziewcząt szczytem marzeń jest osiągnięcie wyglądu lub sylwetki ulubionej modelki. Wszystko od samego początku nakręca nas na idealny wygląd. firmy produkujące lalki Barbie, którymi bawimy się od dzieciństwa, kolorowe magazyny, pełne idealnych ciał. Odetchnijmy z ulgą. Teraz wolno nam być sobą. nie musimy oglądać się już za Kate Moss czy Anją Rubik. Jeśli szukamy autorytetu, patrzmy na osoby, które noszą się odważnie i imponują charyzmą i silną osobowością. Przecież w końcu moda ma podkreślać naszą niepowtarzalność, charakter i własny styl. W ten właśnie sposób mamy lśnić!


Lara Stone by Philip Riches
***


***


Lara Stone by Greg Lotus


RUNWAYS

Chanel Spring 2010, Hermes Spring 2010
Louis Vuitton Fall 2010, Chanel Fall 2010

***

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz